Kalendár

Január
P U S Š P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktuality

Prestavitelia Územnej rady Mládeže SČK Žiar nad Hronom

Jakub Medveď

1.viceprezident Mládeže SČK

V Slovenskom Červenom kríži pôsobím od roku 2010, kedy som sa o tejto organizácii a jej aktivitách dozvedel od vtedajšieho predsedu územnej rady. Postupom času som sa stal trénerom prvej pomoci a mojimi aktivitami boli najmä výučba prvej pomoci a jej poskytovanie počas zdravotných asistenčných služieb. Najväčším potešením je pre mňa vedomie, že táto práca nebola zbytočná a aj vďaka môjmu úsiliu dnes chodí po svete niekoľko anjelov, ktorí sú schopní zachrániť najvyššiu spoločenskú hodnotu –ľudský život. Členstvo v Mládeži pre mňa nie je iba o získavaní zručností,  ale i o obrovskom osobnostnom sebarozvoji. Ako člen Prezídia Mládeže SČK si vážim každého jedného mladého človeka, ktorý je našou súčasťou a participuje na našich aktivitách. Každý jeden z nich je pre mňa výnimočná individualita vyčnievajúca zo spoločenského davu.  Budem veľmi rád, ak naše členské základne doplnia aj ďalší „výnimoční“ !

Petra Kňažková

predsedníčka Územnej rady Mládeže SČK Žiar nad Hronom

Prvej pomoci som sa začala venovať na základnej škole a dnes sa jej venujem pomaly už 5 rokov. Členom Slovenského Červeného kríža som viac ako rok. K aktivitám Mládeže Slovenského Červeného kríža som sa dostala prostredníctvom kampane Hodina o Červenom kríži, kedy som konečne nabrala odvahu kontaktovať jedného z členov. Vždy ma práca s ľuďmi napĺňala, nezáleží na tom, v akej vekovej kategórii. Na druhej strane ma baví aj prvá pomoc a toto bolo riešenie, ktoré mi zmenilo život. Červený kríž sa mi stal druhou rodinou. Postupne som si urobila aj 33-hodinový kurz prvej pomoci a začala viesť tréningy PP, zúčastňovať sa zdravotných dozorov a deliť sa o moje skúsenosti a poznatky prostredníctvom rôznych ukážok prvej pomoci. Pocit, že môžem pre túto spoločnsť a najmä pre mladých ľudí urobiť niečo prospešné, ma napĺňa a ešte viac motivuje, aby som v tom pokračovala. Postupne sa moje znalosti rozšírili aj v oblasti maskovania poranení, ktoré patrí tiež k mojim záľubám a spôsobom sebarealizácie. Som rada za každú chvíľu, kedy môžem naučiť verejnosť veci, vďaka ktorým sú ľudia schopní zachrániť ľudský život.

Samuel Šouc

člen Územnej rady Mládeže SČK Žiar nad Hronom

Členom Mládeže SČK som už niečo vyše roka a ako predseda ÚzR MSČK v Žiari nad Hronom pôsobím už niekoľko mesiacov. K členstvu a práci pre Červený kríž ma motivuje najmä chuť byť užitočný pre spoločnosť, ale aj pre jednotlivcov. Je to pre mňa spôsob sebarealizácie a okrem toho som spoznal veľa nových ľudí a získal veľa nových skúseností. Je skvelé, keď môžem tráviť čas s ľuďmi, ktorým, ako mne, nie sú ľahostajné určité spoločenské problémy, a ktorí obetujú svoj voľný čas a svoju energiu úplne nezištne v prospech ostatných. 

 

 

Erika Karulová

člen, trénerka prvej pomoci, maskérka

Prvej pomoci sa venujem už od základnej školy, no členkou Slovenského Červeného kríža som len od roku 2011. Potreba zdokonaľovať sa v tom, čo ma baví, ma doviedla až na kurz trénera prvej pomoci. Odovzdániu vedomostí z oblasti prvej pomoci mladším generáciám, od malých škôlkarov po dospelých mladých ľudí, som venovala väčšinu svojho času. S nadšením sa venujem aj maskovaniu rôznych poranení pri súťažiach, či ukážkach prvej pomoci. Pomoc druhým mi naozaj prirástla k srdcu aj vďaka skvelým ľuďom, ktorých som pri rôznych "červenokrížskych" aktivitách a projektoch spoznala. Neopisateľné množstvo zážitkov na ktoré budem vždy rada spomínať, mi poskytlo práve dobrovoľníctvo. Teší ma, že dnešnej mládeži nie je ľahostajné dianie okolo nich a dúfam, že aj v budúcnosti budem mať možnosť spolupráce s ľuďmi, ktorým na tom záleží.

 

 

 

Martina Lovčičanová

člen, trénerka prvej pomoci 

O Mládeži SČK som sa prvý raz dozvedela už na základnej škole, ale členom som sa stala až v druhom ročníku na strednej, vďaka môjmu spolužiakovi. Pôsobila som 2 roky ako predseda Územnej rady Mládeže SČK v Žiari n/Hr. a neskôr som sa stala trénerom prvej pomoci. Vďaka tomu môžem bližšie pracovať s mladými ľuďmi a odovzdávať im nie len moje vedomosti, ale i skúsenosti zo zdravotných služieb. Už dávno som vedela, že chcem pomáhať ľuďom a vedomie, že dokážem k tomu motivovať aj iných, ma nesmierne teší a posúva vpred. Pevne verím, že nás bude čím ďalej, tým viac :)

 

Eliška Katinová

člen, koordinátor projektu Evička a deti 

Prvá pomoc ma sprevádzala už od škôlky, kedy som chcela ako svedomité dieťa všetkým vo všetkom pomáhať. Nikdy nezabudnem na to, aká som bola hrdá na to, keď som ako držala vlastný diplom o absolvovaní kurzu prvej pomoci. Na základnej škole však bohužiaľ moje nadšenie vyprchalo. Zapadla som v dave a od prvej pomoci som sa dištancovala. Príchod na strednú školu ma však otočil o 180° a ja som sa úspešne stala členkou MSČK. Ako plynul čas, o absolvovaní kurzu prvej pomoci som naberala som nové vedomosti a začala som si uvedomovať jednu vec. Uvedomila som si, že neľutujem, že som sa stala súčasťou tejto skvelej skupiny a že svoj voľný čas trávim naozaj efektívne. Namiesto toho, aby som doma ležala pred televízorom, či počítačom sa venujem niečomu, čo môže v budúcnosti pomôcť, či dokonca zachrániť život niekomu inému. Neskôr som sa zúčastnila projektu Evička a deti a o pár mesiacov neskôr som sa úspešne stala tomuto skvelému projektu aj koordinátorkou. Úprimne vám poviem, je to skvelý pocit vedieť, že robím niečo nielen pre seba, ale aj pre iných a to dobrovoľne.